Juhlavuoden rajoitetun erän tuoli
Sam Office
Tyylikäs ja mukava istuin, joka tekee vahvan vaikutuksen – niin työpöydän ääressä kuin kotitoimistossa.
Sam Office
Sam Larssonin alkuperäiseen vuoden 1973 tuolimalliin perustuva Sam Office -tuolin satavuotisjuhlaversio on verhoiltu kokonaan ylellisellä, oliivinvärisellä nahalla. Saatavana ainoastaan 100 kappaleen erä.
Toiminnot
- Verhoilu 100 %:sta nahkaa, myös selkänoja ja käsinojat verhoiltu.
- Nahka on käsitelty ainutlaatuisessa, täysin luonnollisessa parkitusprosessissa, jossa hyödynnetään oliivinlehtiä.
- Kromattu runko, jossa viisi pyörää ja korkeussäätö
- Tuftatut istuintyynyt joustavaa vaahtomuovia
- Koristeellinen solki takana
- Sadan kappaleen erä, jokainen tuoli on yksilöllisesti numeroitu.
Kuvaus
Klassinen Sam-tuoli sopii niin ruokapöydän ääreen kuin toimistotuoliksi. Olemme uudistaneet Sam Larssonin suunnitteleman alkuperäisen työtuolin 100-vuotisjuhlavuotemme kunniaksi ja tehneet siitä sopivan nykypäivän tarpeisiin.
Satavuotisjuhlamallia on saatavana rajoitettu määrä, ja jokainen tuoli on yksilöllisesti numeroitu. Tuoli erottuu perusmallistostamme ainutlaatuisella verhoilullaan. Tuolissa käytetty nahka parkitaan täysin luonnollisessa parkitusprosessissa, jossa käytetään oliivinkorjuun sivutuotteena syntyvää kasviainesta. Tuloksena on erittäin pehmeä ja miellyttävä materiaali, jonka syvä, maanläheinen sävy patinoituu kauniisti ajan myötä.
Mitat
| Matala | Leveys | Syvyys | Korkeus | Istuinkorkeus |
|---|---|---|---|---|
| 48cm | 65cm | 43,5cm | 90-94cm | 48-52cm |